همایش نگار

اولین همایش نقش حمل و نقل چندوجهی در تجارت ملی و بین المللی


امروزه به دلیل جهانی شدن اقتصاد و تجارت جهانی کالاها، نیاز به خدمات حمل و نقل ، نیازی روزافزون و امری گریزناپذیر است. از طرفی ارائه خدمات حمل و نقلی مناسب از نظر کیفیت، هزینه و زمان ، تاثیری غیرقابل انکار نه تنها در افزایش رقابت پذیری صادرکنندگان در بازارهای هدف کالاهایشان دارد بلکه بر کاهش قیمت تمام شده کالاهای وارداتی نیز موثر خواهد بود. این نتایج به نوبه خود بر رشد اقتصادی کشورها، ایجاد فرصت های شغلی و نهایتاً افزایش رفاه عموم مردم تاثیرگذارند. کشورهایی که در مسیر کریدورهای بین المللی حمل و نقل قراردارند از این فرصت به عنوان یکی از فاکتورهای ایجاد درآمد، افزایش اشتغال و ارتقاء جایگاه خود در سطح بین الملل استفاده می کنند.
کشور ما به دلیل واقع شدن در کریدورهای شمال- جنوب و شرق- غرب و بهره مندی از موهبت خدادادی دسترسی به دریا در شمال و جنوب می تواند نقش بسیار فعالی در زنجیره تامین کالاهای کشورهای مختلف ایفا نماید. امکان بهره مندی از خدمات صنعت کشتیرانی در مسیرهای دریایی و شبکه گسترده حمل و نقل زمینی اعم از ریلی و جاده ای کشور، امتیازی مکمل در بهره مندی از موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان در دستیابی به اهداف کلان توسعه اقتصادی است. در نظر است تا در خرداد ماه سال 1391 اولین همایش " نقش حمل و نقل چندوجهی در تجارت ملی و بین المللی " توسط گروه سرمایه گذاری توسعه ترابر ایرانیان (TTI) با هدف بررسی نقش عوامل و بازیگران مهم و همچنین چالش ها و راهکارهای فراروی مراجع دولتی و شرکت های غیردولتی متولی امر حمل و نقل برگزار گردد.

.:: آرشیو شده توسط همایش نگار ( نرم افزار مدیریت و داوری همایش )           .:: با همکاری CNF.IR ( سرویس آرشیو همایشها )   و   BAHAMAYESH.COM ( پایگاه اطلاع رسانی همایش های کشور )